انتخاب کرم پودر مناسب برای شما می‌تواند چالش برانگیز باشد، زیرا انواع مختلفی از پوشاننده‌ها با فرمولاسیون‌ و رنگ‌های مختلف در بازار موجود هستند. با این حال، انتخاب یک محصول مناسب که بتواند نیازهای پوست شما را برآورده کند، کار ساده‌ای نیست.

همانطور که می‌دانید، اولین گام برای آرایش کردن، استفاده از کرم پودر مناسب است و در این میان رنگ این محصول از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که استفاده از یک کرم پودر اشتباه، می‌تواند باعث مصنوعی به نظر رسیدن چهره شما شود.

در این مقاله برای شما عزیزان درباره تناژهای مختلف پوست و نحوه انتخاب رنگ کرم پودر مناسب برای پوست گندمی ، سبزه و سفید مطالب مفیدی را بیان می‌کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

فهرست مطالب مقاله

کرم پودر صورت، یکی از اصلی ترین و مهمترین لوازم آرایشی است که نقش زیادی در داشتن چهره‌ای بی عیب و نقص دارد و اگر نوع آن اشتباه انتخاب گردد، می‌تواند نتیجه‌ای عکس به بدهد. پس بهتر است پیش از خرید کرم پودر با قدری تحقیق به شناخت درستی از نوع پوست خود برسید. با گالری برادری همراه باشید تا نکته های موثری را برای این مسئله در اختیار شما بگذاریم.

تطابق درجه رنگ کرم پودر با رنگ پوست

انتخاب کرم پودر مناسب برای تناژ پوست یکی از نکات کلیدی در آرایش صورت است. برای انتخاب بهترین کرم پودر، ابتدا باید تناژ پوست خود را بشناسید و سپس کرم پودری را انتخاب کنید که با این تناژ هماهنگی داشته باشد. در ادامه راهنمایی برای انتخاب کرم پودر براساس تناژ پوست آورده شده است:

کرم پودر رنگ

کرم پودر باید با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد تا ظاهری یکدست و طبیعی ایجاد کند. برای انتخاب رنگ مناسب، بهتر است آن را در زیر نور طبیعی روز تست کنید. فوندیشن را روی قسمت داخلی مچ دست خود بزنید و با رنگ پوست خود مطابقت دهید. اگر رنگ آن خیلی روشن باشد، روی پوست شما به رنگ سفید دیده می‌شود. اگر خیلی تیره باشد، پوست شما را کدر نشان می‌دهد.

برای انتخاب رنگ مناسب محصولات، می‌توانید از تکنیک‌ زیر استفاده کنید:

 • کرم پودر را روی چانه و گونه‌های خود بزنید و سپس به نور طبیعی نگاه کنید. اگر رنگ آن با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد، هیچ خط مشخصی بین رنگ پوست و کرم پودر دیده نخواهد شد.

انواع تناژ پوست

همان طور که می دانید شما برای شروع و تکمیل آرایش خود نیاز به انتخاب یک کرم پودر مناسب برای پوست خود دارید.در واقع کرم پودر مناسب پوست سبزه با کرم پودر مناسب پوست سفید و کرم پودر مناسب پوست گندمی کاملا متفاوت است و عدم استفاده درست و به جا از کرم پودر مناسب سبب غیر عادی به نظر رسیدن چهره و آرایش شما با هر رنگ پوستی خواهد شد.

به همین علت شما قبل از انتخاب کرم پودر مناسب باید رنگ پوست خود را به درستی درک نمایید. رنگ پوست شما بسته به ژنتیک و شرایط محیطی است، که در آن زندگی می‌کنید.

به طور کلی افرادی که به خوبی برنزه می شوند در مقایسه با آنهاییکه در برابر آفتاب می سوزند، معمولا رنگ پوست گرم تری دارند و کسانیکه زود آفتاب سوخته می شوند رنگ پوست سردتری دارند.

رنگ مو و  رنگ چشم به تشخیص رنگ پوست کمک می کند. معمولا افراد با رنگ مو قرمز، قهوه ای و فندقی رنگ پوست گرم دارند در صورتی که افراد با رنگ چشم آبی، سبز یا خاکستری رنگ پوست سرد دارند..

تناژ پوست به رنگ زمینه پوست اشاره دارد و معمولاً به سه دسته اصلی تقسیم می‌شود:

 1. پوست گرم (Warm)
 2. پوست سرد (Cool)
 3. پوست خنثی (Neutral)
کرم پودر پوست

راه و روش مشخص کردن رنگ پوست

برای تشخیص رنگ زمینه پوست یا آندرتون (Anderton) ، روش‌های مختلفی وجود دارد. در اینجا شما را با چند روش آسان برای مشخص کردن رنگ پوستتان آشنا می کنیم:

1.رگ‌ها را بررسی کنید

به رگ‌های مچ دست خود نگاه کنید. اگر رگ‌ها به رنگ آبی یا بنفش باشند، پوست شما تناژ سرد دارد. اگر رگ‌ها به رنگ سبز یا زیتونی باشند، پوست شما تناژ گرم دارد. اگر نمی‌توانید به‌طور واضح رنگ رگ‌ها را تشخیص دهید، احتمالاً پوست شما تناژ خنثی دارد.

2.تست طلا و نقره

جواهرات طلایی را در مقابل پوست خود قرار دهید و سپس همین کار را با جواهرات نقره‌ای انجام دهید. اگر طلا بهتر به پوست شما می‌آید، تناژ پوست شما گرم است. اگر نقره بهتر به شما می‌آید، تناژ پوست شما سرد است. اگر هر دو به شما می‌آید، احتمالاً تناژ پوست شما خنثی است.

3.واکنش به آفتاب(تست برنزه)

وقتی در برابر آفتاب قرار می گیرید پوستتان چه تغییری می کند؟ به راحتی برنزه می شود؟ یا می سوزد و کک و مک می زند؟ تعداد ملانین های موجود در پوست، عکس العمل پوستتان در برابر آفتاب را مشخص می کند.

 • اگر سریع دچار آفتاب سوختگی می شوید و یا پوستتان در آفتاب صورتی می شود تعداد ملانین های موجود در پوستتان کمتر است و رنگ پوستتان سرد است.
 • اما اگر رنگ پوستتان به راحتی برنزه یا زیتونی می شود ، رنگ پوستتان گرم است.
 • بعضی از خانم ها پوست تیره دارند و به راحتی آفتاب سوخته نمی شوند اما پوست سرد دارند، در این صورت بقیه تست ها را انجام دهید.

4.تست رنگ

یک کاغذ سفید در کنار صورت خود نگه دارید. در آینه نگاه کنید و تفاوت رنگ پوستتان را با رنگ کاغذ سفید  مقایسه کنید.

 • اگر رنگ پوستتان زرد به نظر رسید، رنگ پوستتان گرم است.
 • اگر رنگ پوستتان صورتی، قرمز و یا سرخابی به نظر رسید، پوست سرد دارید.
 • اگر رنگ پوستتان خاکستری به نظر رسید، رنگ پوستتان طبیعی است.
 • اگر نتوانستید رنگ پوست خود را تشخیص دهید، رنگ پوستتان طبیعی است.

5.تست چشم ها و موها

افراد با رنگ پوست سرد، معمولا چشم هایی با رنگ سبز، آبی یا خاکستری دارند و رنگ مویشان خاکستری تر است. در حالیکه افراد با رنگ پوست گرم چشم فندقی یا قهوه ای دارند و رنگ مویشان تیره تر است.

 با دانستن این اطلاعات، انتخاب کرم پودر با رنگ مناسب بسیار آسان تر می شود.

انتخاب کرم پودر براساس تناژ پوست

اگر از مادرتان و یا مادر بزرگتان بپرسید و یا خودتان به یاد داشته باشید، در سال های قبل تر، یعنی حدود 15 الی 20 سال پیش و بیشتر، کرم پودر ها و به صورت کلی همه انواع لوازم آرایشی  رنگ بندی چندان زیادی نداشتند، اگر هم داشتند، در ایران زیاد قابل خرید نبود و همه افراد مجبور بودند از رنگ هایی مشابه که گاها نزدیکی زیادی نیز با رن گ پوستشان نداشت استفاده کنند. کرم پودر های قدیمی اگر هم با رنگ پوست تطابق زیادی داشت، باز به زیبایی نمونه هایی که امروز تولید می شوند و مورد استفاده افراد قرار می گیرند، نبودند. اما امروزه بیش از 100 ها رنگ مختلف کرم پودر برای انتخاب و خرید وجود دارد که حقیقتا به راهنمایی جهت تصمیم گیری نیز نیاز دارند.

در انتخاب کرم پودر برای پوست روشن یا تیره دقت کنید که محصول مورد نظرتان، زیاد با رنگ طبیعی پوستتان متفاوت نباشد. چرا که در غیر اینصورت، مرزی بین صورت و گردنتان ایجاد می‌شود که ظاهری نازیبا و غیر طبیعی به آن خواهد بخشید.

کرم پودر مناسب پوست گرم(سبزه)

پیشنهاد می‌کنیم کرم پودر برای پوست سبزه را از میان تناژهای گرم انتخاب کنید. این کار کمک می‌کند تا حتی اگر رنگ آن با پوستتان متفاوت بود، صورتتان غیر طبیعی به نظر نرسد. به طور مثال می‌توانید از محصولاتی با رنگ‌های زرد، طلایی، هلویی یا عسلی استفاده کنید.

کرم پودر مناسب پوست سرد(سفید)

معمولاً رنگ پوست سفید، تناژ سردی دارد و کم پیش می‌آید آندرتون آن گرم باشد. بهترین کرم پودر مناسب پوست سفید ، محصولی است که دارای تناژ صورتی ، آبی یا سرخ باشد. این رنگ قادر است به چهره‌تان روح ببخشد و با گرم‌تر کردن چهره، آن را شاداب نشان دهد.

کرم پودر مناسب پوست خنثی(گندمی)

اگر رنگ پوستتان گندمی است، به احتمال زیاد آندرتون آن نیز خنثی یا طبیعی خواهد بود. این بدان معناست که دست شما در انتخاب کرم پودر، بازتر است. رنگ‌هایی مانند بژ، گندمی یا گردویی بهترین رنگ کرم پودر مناسب برای پوست گندمی محسوب می‌شوند.

بهترین کرم پودر برای ما کدام است؟

در ابتدا باید تعیین کنید که به دنبال چه چیزی هستید؟ آیا به دنبال چیزی هستید که دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد؟آیا به دنبال کنترل چربی و از بین بردن برق صورت هستید؟ آیا می‌خواهید ظاهری شاداب و بی‌نقص داشته باشید که چین و چروک‌های پوست را پوشش دهد؟

 • اگر می‌خواهید آرایش شما ماندگاری بالایی داشته باشد کرم پودری که برچسب finishing دارند برای شما مناسب است. این محصولات می‌توانند از ماسیده شدن جلوگیری کرده و از پوست در برابر اثرات گرما و رطوبت محافظت می‌کنند.
 • اگر پوست چرب یا مختلط دارید، کرم پودر با خاصیت مات کننده و کنترل چربی انتخاب کنید. کرم پودری با این خصوصیت عموما دارای خاصیت جذب چربی اضافی برای کمک به مشکلات پوستی است. با این تفاسیر این محصولات برای کسانی که پوست خشک تا خیلی خشک دارند مناسب نیست زیرا جذب چربی اضافی باعث می‌شود پوست خشک، انعطاف خود را از دست بدهد.
 • اگر پوست خشکی دارید به دنبال فرمولاسیون سبک‌تر باشید. کرم پودری را انتخاب کنید که دارای کلماتی مانند درخشان‌کننده یا روشن‌کننده باشد. این محصولات معمولا شامل رنگدانه‌های معدنی هستند که نور را از روی صورت منعکس می‌کنند و بافت نرم‌تری دارند.

کلام پایانی

کرم پودر زیرسازی است که منجر به پایانی بی عیب و نقص در روتین آرایش شما و افزایش اعتماد به نفس می شود. به یاد داشته باشید که هنگام انتخاب محصول ایده آل خود، نوع پوست، نیازهای پوست و پوشش ترجیحی خود را در نظر بگیرید. با انتخاب صحیح و تکنیک های کاربردی مناسب، می توانید ظاهری خیره کننده ای داشته باشید که در تمام طول روز دوام می آورد. گزینه های مختلف را آزمایش کنید، و بهترین مورد را برای خود انتخاب کنید.

همچنین برای داشتن آرایشی بی‌نقص و زیبا تنها دانستن این موضوعات و شناخت پوست کافی نیست بلکه استفاده از لوازم آرایش با کیفیت و اصل و ابزار مناسب نیز یکی از فاکتورهای اساسی در آرایش حرفه‌ای است. استفاده از این ابزارها باعث پخش شدن یکسان و یکنواخت لوازم آرایش بر روی پوست صورت می‌گردد و با دقت بیشتری می‌توانید لوازم آرایشی که در ناحیه مشخصی باید استفاده شوند را اعمال کرد مثل کانسیلر که در آرایش صورت خود استفاده می کنید.

الیاف براش هایی که استفاده می کنید اگر دارای کیفیت بالایی باشند و از یکدیگر جدا نشوند و پس از هر بار استفاده بتوانید به راحتی آن را شستشو دهید ، به شما آرایشی زیبا و تمیز تحویل خواهند داد. بنابراین برای خرید  لوازم آرایش و ابزار لازم  وقت بگذارید و وسایل مناسب و با کیفیت از فروشگاه معتبر تهیه کنید.